Студентски живот - новости и обавештења
Коначна листа кандидата за чланове Студентског парламента БУ
Расписани избори за Студентски парламент Универзитета у Београду
Избори за чланове Студентског парламента Универзитета у Београду за мандатни период од октобра 2024. године до октобра 2026. године, биће одржани 15. априла 2024. године у периоду од 11 до 14 часова, у читаоници (сала 669, Студентски трг 12 ) на Физичком факултету.
Рок за предају кандидатура је од среде 3. априла до петка 5. априла у периоду од 10 до 14 часова у деканату факултета.
- Закон о студентском организовању
- Oдлука о уређивању поступка избора
- Одлука о расписивању избора
- Уређивање броја чланова представника факултета
- Смернице за достављање потврде и документације
- Образац 1
29.3.2024.
Обавештење о избору представника Физичког факултета у Студентском парламенту Универзитета
11.4.2022.
Овде можете погледати теме за мастер радове предложене из различитих лабораторија Института за физику у Земуну за школску 2020/21. годину. Теме су објединили студенти мастер студија да би помогли свим заинтересованим у одабиру рада и бржег одлучивања.
- Лабораторија за атомске сударне процесе
- Лабораторија за метаматеријале
- Лабораторија за равнотежне процесе и примену плазме 1
- Лабораторија за равнотежне процесе и примену плазме 2
- Лабораторија за физику под екстремним условима
- Лабораторија за физику чврстог стања
- Центар за изучавање комплексних система
- Лабораторија за нелинеарну фотонику
Београдска отворена школа (БОШ) расписује конкурс за упис 28. генерације Студија будућности. Студије будућности су једногодишњи програм неформалног образовања који се темељи на мултидисциплинарним модулима знања и вештина, Alumni2Students програму менторства, програму стажирања и изради завршног пројекта.
Програм је намењен студентима који ће у октобру 2020. године бити четврта година основних студија, апсолвенти или студенти мастер студија, старости до 27 година, природних, техничко-технолошких и друштвено-хуманистичких факултета, свих универзитета у Београду.
Више детаља, као и све неопходне информације о програму и пријави могу се пронаћи на сајту. Конкурс је отворен до петка, 31. јула до 23:59h.
Физички факултет ће учествовати 6. и 7. марта 2020. године на Сајму образовања. Позивају се студенти да волонтирају у две смене на овом догађају. Студенти који буду представљали Факултет на овом догађају добиће додатне ЕСПБ по правилнику о додатним ЕСПБ поенима за ваннаставне активности. Заинтересовани студенти треба да се јавe на мејл адресе: Председник Студентског парламента: Алекса Кљајић, aleksakljajic@yahoo.com Студент продекан: Ана Кнежевић, student.prodekan@ff.bg.ac.rs
Универзитет у Београду расписао је конкурс за најбољи студентски рад у 2019. године. Рок за пријаву је 30. март 2020.
IAESTE - стручна пракса у иностранству у току 2019. године. Рок за пријаву 14. децембар 2018.
Галерија активности
Активности студената и наставника Физичког факултета, наступи факултетског хора, наступи Факултета на сајмовима, слике са пријема бруцоша... можете видети ОВДЕ.
Добродошли на студије физике и метеорологије
Интересовање за физику, као и за већину осталих природних наука, последњих година свуда у свету је у порасту, стога НИСТЕ ПОГРЕШИЛИ што сте решили да дођете код нас.
Физика је фундаментална наука, а уз то занимљива, забавна и корисна. Физички факултет Универзитета у Београду спада медју водеће научне институције у Србији, а диплома нашег факултета призната је и цењена у целом свету.
По броју студената и запослених спадамо међу мање факултете Београдског универзитета, што свакако има и своје добре стране - сви се познајемо, а настава се држи у малим групама.
Шта када завршите?
Тренутно, према евиденцији Републичког завода за тржиште рада, у Србији НЕМА НЕЗАПОСЛЕНИХ ФИЗИЧАРА И МЕТЕОРОЛОГА. Специфицан начин размишљања и структура знања коју будете стекли у току студија, омогућиће вам да се лако прилагођавате променама које намеће брз технолошки развој савременог друштва, тако да ћете сигурно имати могућности да се запослите на различитим радним местима у Србији, или, ако будете желели - ван ње.
До данас је дипломирало више од 1800 студената физике и метеорологије, од чега преко 500 после 1995. године. Академски назив магистра стекло је око 550 кандидата, а докторирало око 400 кандидата.